Oferta / Płuczki wiertnicze / koncentrat płuczkowy Stuewamix

Koncentrat płuczkowy STUEWAMIX do wierceń pionowych i przewiertów sterowanych HDD

Jest to wysokowydajny koncentrat płuczkowy. Stanowi kompozycję bentonitu i zmodyfikowanego naturalnego polimeru. Preparat płuczkowy nadaje się do wszelkiego typu wierceń horyzontalnych. Stüwamix może być zastosowany zarówno w górotworze niespoistym, jak i spoistym.


Stuewamix - wysokowydajny koncentrat płuczkowy

Wymagane geologiczne własności i parametry płuczki zachowane są przy dozowaniu 20-35 kg/m3. Dzięki swoim inhibitorom Stüwamix zapobiega pęcznieniu warstw spoistych w trakcie wierceń.

Dział Kontroli Jakości w firmie STÜWA stawia najwyższe wymagania wobec produktów i efektywności procesów. W związku z tym prowadzona jest stała kontrola lepkości Marsha i zdolności pęcznienia. Gwarantuje to system zarządzania jakością ISO 9001:2000.

Stüwamix można składować na sucho. W upałach spada lepkość zawiesin. Produkt jest w dalekim stopniu niewrażliwy na mróz i twardość wody. Po zakończeniu prac wiertniczych Stüwamix można po prostu odpompować bez dodatkowych zabiegów. Koncentrat został zbadany i przetestowany przez Izbę Rolniczą Weser-Ems. Przy przepisowym stosowaniu preparatu wyklucza się zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi i środowiska.

Stüwamix posiada mocną strukturę żelową. Aby po dłuższym czasie postoju złamać go i przekształcić w roztwór koloidalny zaleca się przed rozruchem pomp na krótko uruchomić urządzenia wiertnicze.

W tym środku płuczkowym występują równocześnie bentonit sodowy i zmodyfikowany naturalny polimer. W przeciwieństwie do innych środków ma to tę zaletę, że po wymieszaniu środek jest gotowy do natychmiastowego użycia w wiertnicach.

Stüwamix miesza się z wodą o odczynie obojętnym o wartościach pH ok. 6,5-7,5. Gdybyśmy wbrew oczekiwaniom mieli do dyspozycji jedynie wodę kwaśną, to należy do niej przed dodaniem naszego produktu wsypać ok. 2,5 kg sody na 1m3 i przepompowywać wodę przez ok. 10 min. Po tym zabiegu pH powinno wynosić 9-10.

Orientacyjne dozowanie preparatu w zależności od warunków geologicznych*
Grunt bardzo twardy, kamienisty Grunt związany, różnego rodzaju glina, ił pylasty nasączony wodą Grunt piaszczysty, drobny piasek, piasek pylasty zawierający wodę Mocno niespoisty piasek, gruby piasek ściśle spoisty Szczególnie niespoisty piasek napływowy, żwir rzeczny, gruby żwir, muł torfowy
kg/m3 22,5 25 26 - 29 30 - 32 33 - 35
sek.** 51 67 90 - 110 150 - 180 > 200

* Podane dane stanowią szacunkowe wartości, które mogą odbiegać od rzeczywistych wynikających z warunków i metody wiercenia!
** Pomiar lejkiem Marsha

Parametry płuczki dla wierceń pionowych
Stężenie preparatu km/m3 15 kg/m3 17,5 kg/m3 20 kg/m3 23 kg/m3
TAZ (czas wypływu z lejka Marsha mierzony w sek) 37 38 44 51
RAZ (czas wypływu pozostałości z lejka Marsha mierzony w sek) 27 29 37 51

Pakowanie: worek 25kg
Paleta: 40 szt. x 25kg = 1.000kg

Zapytaj o cenę i dostępność kontaktując się z nami pod nr 61 2785 475 lub na email: info@hydroglobal.com